Сделать заказ!

Про нас 15 Сен 2010

ПрАТ «Ніжинський цегельний завод» виробляє цеглу керамічну стінову М-75 та М-100. Це підприємство має давню історію. Попередником Ніжинського заводоуправління будівельних матеріалів був клінкерний завод №2 з виготовлення клінкерної цегли, який вперше запрацював у червні 1928 року. Під час Великої Вітчизняної війни працівники заводу захищали батьківщину від німецьких загарбників у діючій армії та в партизанських загонах. А в той час на території підприємства (в кар’єрі) фашисти розстріляли близько 768 чоловік мирного населення, військових, партизанів та активістів. Нині тут зведено братську могилу, що занесена до історичних пам’яток.
Завод відновив свою роботу в жовтні 1943 р., після звільнення Чернігівщини від німецько-фашистських загарбників. У 1948 році на підприємстві було здійснено реконструкцію, зокрема добудовано випалювальну піч гончарного посуду. На той час на заводі виготовлення продукції здійснювалося вручну.
Ніжинський цегельний завод було створене в 1963 році. Крім згадуваного клінкерного заводу, до нього увійшли цегельні заводи у м. Ніжині та с. Мрин Носівського району.
Упродовж 1966-1967рр., у Ніжині збудували та ввели в експлуатацію новий цегельний завод потужністю 14 млн. шт. цегли на рік, що увійшов до складу заводоуправління за №1. Загальна потужність Ніжинського заводу з виробництва цегли становила на той час 28,5 млн. штук на рік.
У 1995 р. заводоуправління було реорганізоване й зареєстроване як відкрите акціонерне товариство. До його складу увійшли два цегельних заводи — №1 і №2.  Ці підприємства вийшли з підпорядкування Чернігівського обласного управління будівельних матеріалів.
За останні роки було введено в експлуатацію багато нової техніки, здійснено низку технічних розробок, проведено реконструкцію виробництва, в результаті якої оновилася технологія, підвищилась якість цегли, значно зріс випуск продукції і досяг 17 млн. штук на рік.
Є можливість використання промислового майданчику заводу №2 (площа 5,4 га) під інші види виробництва. Від забезпечений під’їзними – залізницею та асфальтовою дорогою, водогоном та підключенням до енергомережі (газопостачання за 350 м.)
ПрАТ Ніжинський цегельний завод має перспективи розвитку, а вкладені в розвиток виробництва інвестиції виправдають себе вже через два роки.

          Голова правління:                                        Мусієнко Анатолій Іванович